W dniu 01.06.2024 w ramach corocznych Dni Międzylesia rozegrano II Mistrzostwa Międzylesia w Siłowniu Na Rękę o Puchar Dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Międzylesiu. W Mistrzostwach tych które zorganizowane zostały przez Sekcję Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie wystartowało łącznie dziewietnastu uczestników,  którzy podzieleni zostali na trzy kategorie: OPEN Młodzik, OPEN Kobiet, OPEN Mężczyzn Zacięta sportowa walka przy stole, oraz dobra pogoda zgromadziła pokaźną grupę kibiców którzy żywiołowo, a niejednokrotnie rodzinnie dopingowali swoich zawodników. W pierwszej części zawodów przeprowadzo losowanie par według którego rozegrano eliminacje , a następnie półfinały i finały  w poszczególnych grupach. Wyniki zmagań przedstawiają się następująco: W kategorii OPEN Młodzik: 1 miejsce Szymon Juraszek,  2 miejsce Fabian Gąsior, 3 miejsce Wojciech Zieja. W kategorii OPEN Kobiet: 1 miejsce Anna Oczkowska, 2 miejsce Agnieszka Majewska,  3 miejsce Katarzyna Grzybowska Kania. W kategorii OPEN Mężczyzn: 1 miejsce Tomasz Jacak, 2 miejsce Marcin Larma, 3 miejsce Michał Kachel. Plasujący się na podium uczestnicy otrzymali puchary , a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali dodatkowo nagrody rzeczowe, które wręczyli: Burmistrz Miasta I Gminy Międzylesie Tomasz Korczak,  Dyrektor MGOK Międzylesie Teresa Sobierska, Sędzia zawodów Daniel Sobolewski,  oraz Kierownik Sekcji Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie Andrzej Juraszek. Imprezę jako spiker poprowadził Krzysztof Halczyk,  a nagłośnił Dariusz Chruściel.  Bardzo dziękujemy zawodnikom za tak liczny udział,  kibicom za doping, a organizatorom za nagrody.  Zwycięzcą !!! Gratulujemy!!!  A wszystkich zapraszamy już za rok na III Mistrzostwa.

Foto: Grzegorz Rycombel ,oraz DKL24.pl  - zdjęcia z imprezy w zakładce" Galeria" 

 

W dniu 25.05.2024 r w ramach trwających w łódzkim Pałacu Młodzieży Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Federacji WPA odbyła się Noc Tytanów, gdzie na specjalne zaproszenie organizatora wystartowała czołówka polskich siłaczy wyciskająca sztangę w specjalistycznym sprzęcie Bench Monster Exstreme Warrior 3. Wyjątkowości temu wydarzeniu nadawał fakt , iż pierwszym zadysponowanym przez zawidnika ciężarem musiał być ciężar co najmniej 300 kilogramów. W konkurencji tej wystartowało 9 siłaczy w tym reprezentujący klub sportowy MLKS "SUDETY" MIĘDZYLESIE  Łukasz Gajdulewicz,  który to udanie zaliczył podejście do ciężaru 320 kilogramów, co dało mu drugie miejsce w kategorii mężczyzn do 100 kilogramów, oraz siódme miejsce w klasyfikacji generalnej OPEN wśród tego elitarnego grona. Gratulujemy !!! 

W dniach 15-19 maj 2024 w Czeskim Trutnovie odbyły się Mistrzostwa Europy GPC w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Sztangi Leżąc, oraz Martwym Ciągu.  Mistrzostwa rozegrano tak zarówno w formule RAW ( czyli bez wspomagającego sprzętu,  jak i EQ czyli w sprzęcie wspomagającym). W Mistrzostwach tych wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników ze " starego kontynentu" którzy reprezentując swe kraje dzielnie walczyli na czeskim pomoście tak zarówno w całym Trójboju Siłowym jak i w poszczególnych singlowych konkurencjach . Na Mistrzostwach tych nasz kraj reprezentowali zawodnicy z kilku klubów sportowych a wśród nich szóstka z naszego klubu " SUDETY" Międzylesie. Wyniki naszych zawodników: Mariusz Małkowski 4 miejsce w kategorii Open Senior do 110 kg , wynik 170 kg ; Marcin Szreiber 1 miejsce w kategorii Masters grupy I do 90 kg , wynik 170 kg ; Arkadiusz Biel 2 miejsce w kategorii Masters grupy I do 90 kg , wynik 150 kg ; Andrzej Juraszek 4 miejsce w kategorii Masters grupy II do 100 kg , wynik 157,5 kg ; Krzysztof Halczyk 2 miejsce w kategorii Masters grupy II do 125 kg , wynik 162,5 kg ; Grzegorz Kantor 1 miejsce w kategorii Masters grupy II powyżej 140 kg , wynik 172,5 kg . Gratulujemy !!!  Zdjęcia z Mistrzostw znajdują się w zakładce " Galeria" . 

W dniu 11.05.2024 roku w Ząbkowicach Śląskich odbyły się już XX z zatem jubileuszowe Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW,  oraz MONSTER. W Mistrzostwach tych wystartowało blisko 70 zawodniczek I zawodników z całego kraju. I tym razem organizator Jarosław Buczko stanoł na wysokości zadania i zorganizował naprawdę fajne zawody, które stały na wysokim poziomie, tak zarówno sportowym,  jak i orgnizacyjnym. W Mistrzostwach tych wystartowała dziewiecio osobowa reprezentacja klubu sportowego MLKS "SUDETY" Międzylesie,  która to drużynowo wywalczyła drugie miejsce, a poszczególni zawodnicy naszej sekcji uzyskali następujące wyniki: Kamila Wyderska 6 miejsce Open Kobiet +60 kg z wynikiem 70 kg ; Michał Krawczyk 4 miejsce Młodzik do lat 18 z wynikiem 115 kg ; Oskar Jasiński 6 miejsce Młodzik do lat 18 z wynikiem 107.5 kg ; Marcin Szraiber 2 miejsce w kategorii wagowej do 90 kg z wynikiem 180 kg ; Patryk Hajduk 4 miejsce w kategorii wagowej do 90 kg z wynikiem 150 kg ; Andrzej Juraszek 7 miejsce w kategorii wagowej 100 kg z wynikiem 157,5 kg ; Mariusz Małkowski 4 miejsce w kategorii wagowej do 110 kg z wynikiem 170 kg ; Grzegorz Kantor 2 miejsce w kategorii wagowej +125 kg z wynikiem 175 kg ; Łukasz Gajdulewicz 1 miejsce w kategorii Open MONSTER z wynikiem 280 kg . Gratulujemy wyników.  Sędzią Glównym zawodów był Mateusz Pawlikowski ( Wrocław) , a sędziami bocznymi byli : Krzysztof HalczykŁukasz Gajdulewicz,  oraz Andrzej Juraszek.

  

Majówka na sportowo.⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️💪Tym razem, za sprawą pomysłodawcy - kapitana drużyny Mariusza Małkowskiego ( oczywiście chwilowo😀) wsparci przez zdolną piłkarsko młodzież postanowiliśmy zamienić sztangi i hantle na piłkę nożną ⚽️😀. Przez to,  w cyklicznie odbywającym się w naszym mieście Turnieju Piłkarskim wystawiliśmy "naszą" drużynę, która to po ciężkich bojach wywalczyła szóste miejsce, a nasz bramkarz Paweł Stram otrzymał tytuł najlepszego bramkarza turnieju. Zwycięzcą turnieju Gratulujemy !!! Jednocześnie dziękujemy organizatorom za super imprezę, a wszystkim drużyną za czystą grę i dobrą zabawę ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️💪👍.  Skład drużyny : górny rząd od lewej: Mateusz Juraszek, Michał Krawczyk, Dominik Smoleń, Szymon Zoszczak, Krzysztof Halczyk ( głębokie rezerwy 😀) , Grzegorz Kantor ( głębokie rezerwy 😀) , Piotr Zawojski, Mariusz Małkowski ( kapitan drużyny). Dolny rząd od lewej : Sebastian Halczyk, Oskar Jasiński, Mateusz Kantor, Marcin Szreiber, Paweł Stram. Trener drużyny ( poza kadrem ) Andrzej Juraszek 😀⚽️⚽️⚽️

W dniu 28.12.2023 r zwyczajowo pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem w Świebodzicach Śląskich odbyły się "Sylwestrowe" Mistrzostwa Świebodzic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Bench Press. W imprezie tej wystartowała rekordowa liczba sześćdziesięciu trzech uczestników. Mistrzostwa te rozgrywane były tak zarówno w kategoriach wagowych, jak i wiekowych : junior, senior,  oraz masters kobiet i mężczyzn. Wśród startujących na tej imprezie nie zabrakło zawodników MLKS " SUDETY" Międzylesie , którzy to do Świebodzic udali się w mocnym dziewięcio osobowym składzie i uzyskali bardzo dobre wyniki.  I tak : Kamila Wyderska wywalczyła 4 miejsce w kategorii Open Kobiet z wynikiem 75 kg . Debiutant Michał Krawczyk wywalczył 7 miejsce w kategorii Junior 20 z wynikiem 110 kg. Oskar Jasiński wywalczył 6 miejsce w kategorii Junior 20 z wynikiem 112,5 kg. Dominik Smoleń wywalczył 6 miejsce Open do 90 kg wynik 125 kg . Łukasz Gajdulewicz wywalczył 1 miejsce w kategorii Open +90 , oraz 1 miejsce OPEN całych zawodów z wynikiem 220 kg . Andrzej Juraszek  wywalczył 1 miejsce w kategorii Open Masters do 100 kg wynik 175 kg . Mariusz Małkowski wywalczył 5 miejsce w kategorii Open +90 wynik 180 kg . Krzysztof Halczyk wywalczył 1 miejsce kategorii Open Masters +100 kg wynik 175 kg. Grzegorz Kantor wywalczył 2 miejsce w kategorii +100 kg Masters wynik 175 kg. Tym samym Sekcja Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie zakończyła sezon startowy 2023 w którym to zawodnicy tego klubu zaliczyli osiem startów na arenach zagranicznych i krajowych startując w Mistrzostwach Świata, Europy, oraz czempionatach krajowych.  Z tego miejsca bardzo dziękujemy UMiG Międzylesie,  naszym pozostałym sponsorom i oczywiście naszym KUBICOM za wsparcie i doping w zakończonym właśnie sezonie 2023. Do zobaczenia w Nowym 2024 roku. Ze sportowym pozdrowieniem zawodnicy,  oraz Zarząd Klubu MLKS "SUDETY" Międzylesie.  

W dniach 17-18 listopada 2023 r w Nowym Sączu odbyły się  Mistrzostwa Europy WPA w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, oraz Martwym Ciągu.  W Mistrzostwach tych wystartowało ponad trzystu zawodników i zawodniczek, a wśród nich reprezentujący nasz kraj zawodnicy klubu sportowego MLKS "SUDETY" Międzylesie. W pierwszym dniu Mistrzostw wystartowali : Andrzej Juraszek kategoria wagowa do 100 kg Masters M2 srebrny medal z wynikiem 165 kg ; Krzysztof Halczyk kategoria wagowa do 140 kg Masters M2 złoty medal z wynikiem 172,5 kg ; Grzegorz Kantor kategoria wagowa +140 kg Masters M3 złoty medal z wynikiem 170 kg ; Piotr Jurkiewicz kategoria wagowa do 75kg Masters M4 złoty medal z wynikiem 122,5 kg. W drugim dniu Mistrzostw swój start zaliczył Mariusz Małkowski który to w kategorii do 110 kg Submasters wywalczył 3 miejsce w kategorii do 110 kg Submasters z wynikiem 160 kg. Po zakończeniu zmagań w Mistrzostwach Europy nastąpiła "Noc Tytanów" z której to zdjęcia jak i całych Mistrzostw znajdują się w galerii.  Gratulujemy !!!

W dniach 11-12 listopada 2023 r w Złotoryii odbyły się koleje Mistrzostwa Niepodleglej Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc,  oraz Martwym Ciągu. I tym razem organizator Andrzej Kocyła stanoł na wysokości zadania organizując naprawdę fajne zawody, które okrasiły pokazy sportowe, oraz koncert legendarnej grupy z lat 80 - tych ubiegłego stulecia "Kolaboranci". Pod względem sportowym Mistrzostwa te również miały wysoki poziom zarówno w wyciskaniu klasycznym jak i kategorii MONSTER, w której to nasz zawodnik Łukasz Gajdulewicz wynikiem 310 kg wygrał klasyfikację OPEN Mężczyzn. Dodatkowo z naszych zawodników miejsca na podium zdobyli : Kamila Wyderska 3 miejsce kategorii do 67,5 kg OPEN Kobiet z wynikiem 70 kg, oraz Grzegorz Kantor który uplasował się na dobrym drugim miejscu w kategorii Open Masters 50-60 lat z wynikiem 170 kg. Reszta naszych zawodników: Oskar Jasiński ( 100 kg) , Mariusz Małkowski (170 kg) , oraz Krzysztof Halczyk ( 167,5 kg) w swych kategoriach uplasowali się poza podium.  Co ciekawe w dwudniowych Mistrzostwach wystartowało grubo ponad dwustu zawodników i zawodniczek, przez co ostatnie kategorie wyciskania sztangi byly rozgrywane długo już po północy kolejnego dnia.  Gratulujemy i zapraszamy do galerii. 

W dniach 19-23.09.2023 r. w Wiedniu odbyły się Mistrzostwa Świata Federacji WUAP w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc . W Mistrzostwach tych wystartowało ponad 700 uczestników z 23 krajów. Federacja "WUAP Austria" stanęła na wysokości zadania organizując te Mistrzostwa na wysokim poziomie, tak zarówno sportowym , jak i organizacyjnym. Wśród blisko trzydziestoosobowej reprezentacji Polski w Mistrzostwach tych wystartowało sześciu zawodników Klubu Sportowego MLKS "SUDETY" Międzylesie : Piotr Jurkiewicz - Masters , Marcin Szreiber - Masters, Andrzej Juraszek - Masters , Mariusz Małkowski - OPEN , Krzysztof Halczyk - Masters, Grzegorz Kantor - Masters . W mocno obsadzonych grupach kategorii wagowych i wiekowych nasi zawodnicy uplasowali się bądź tuż za podium, bądź w środku stawki , a Grzegorz Kantor zdobył brązowy medal w kategorii wagowej +125 kg Masters M2 . Gratulujemy ! Zapraszamy do galerii. 

 

W dniach 21-25.06.2023 r w Českej Lipie w Republice Czeskiej odbyły się Mistrzostwa Europy federacji WUAP w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc.  Mistrzostwa te zgromadziły kilkuset startujących zawodniczek I zawodników z całej Europy. W Mistrzostwach tych nasz kraj między innymi reprezentowali zawodnicy klubu sportowego "SUDETY" Międzylesie Mariusz Małkowski, Grzegorz Kantor i Krzysztof Halczyk, którzy uzyskali następujące wyniki : 

● Mariusz Małkowski - 6 miejsce w kategorii do 110 kg Open - wynik 160 kg

● Grzegorz Kantor - 1 miejsce w kategorii powyżej 125 kg M2 - wynik 160 kg

● Krzysztof Halczyk - 2 miejsce w kategorii powyżej 125 kg M1 - wynik 175 kg

Gratulacje !!! 💪🏆 ( zapraszamy do galerii)

W dniach 10-11.06.2023 w Pałacu Młodzieży im. Julina Tuwima w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski WPA w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.  W Mistrzostwach tych wystartowało ponad 130 zawodniczek i zawodników z całego kraju, a wśród nich zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie. Mistrzostwa te poprzedziła "Noc Tytanów" w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.  Organizatorem imprezy była Federacja WPA , oraz Tytan Team Łódź. Wyniki naszych zawodników: Piotr Jurkiewicz 1 miejsce w kategorii Masters II do 75 kg , wynik 107,5 kg., Andrzej Juraszek  2 miejsce w kategorii Masters I do 100 kg , oraz 2 miejsce w kategorii MPF do 100 kg , wynik 165 kg , Mariusz Małkowski 5 miejsce w kategorii Open do 110 kg , wynik 170 kg, Krzysztof Halczyk 2 miejsce w  kategorii Masters I do 125 kg, oraz 1 miejsce w kategorii MPF do 125 kg , wynik 175 kg. Gratulujemy !!! ( zapraszamy do galerii

W dniu 13.05.2023 w Hali Słonecznej MOSiR w Ząbkowicach Śląskich odbyły się już XIX Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W Mistrzostwach tych wystartowało ponad pięćdziesięciu zawodniczek i zawodników z całego kraju.  Zwycięzcy poszczególnych kategorii wagowych i wiekowych otrzymali puchary , pamiątkowe dyplomy,  oraz nagrody pieniężne. W zawodach tych na zaproszenie organizatora wystartowała z powodzeniem Sekcja Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie, która w rywalizacji drużynowej zajęła wysokie🏆 trzecie miejsce 🏆, a poszczególni zawodnicy naszej sekcji usytuowali się na niżej wymienionych pozycjach : 

Kamila Wyderska 4 miejsce w kategorii Open Kobiet wynik 72,5 kg ;

Oskar Jasiński 2 miejsce w kategorii Open Młodzik wynik 82,5 kg ( debiut !!!) ;

● Łukasz Gajdulewicz 3 miejsce w kategorii Open Mężczyzn do 90 kg wynik 190 kg ;

Marcin Szraiber 4 miejsce w kategorii Open Mężczyzn do 90 kg wynik 177,5 kg ; 

Andrzej Juraszek 6 miejsce w kategorii Open Mężczyzn do 100 kg wynik 165 kg ;

● Mariusz Małkowski 6 miejsce w kategorii Open Mężczyzn do 110 kg wynik 175 kg ; 

Krzysztof Halczyk 1 miejsce w kategorii Open Mężczyzn do 125 kg wynik 170 kg ;

Grzegorz Kantor 2 miejsce w kategorii Open Mężczyzn powyżej 125 kg wynik 160 kg ; 

GRATULACJE !!!  - zapraszamy do zakładki  "GALERIA" .


W dniach 27-30 kwietnia 2023 roku w czeskim Trutnovie rozegrano Puchar Świata V4 Federacji GPC w Trójboju Siłowym, oraz Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach tych wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników z 19 krajów świata. Polskę reprezentowało blisko 70 zawodników, w tym 5 z Klubu Sportowego MLKS "SUDETY" Międzylesie, którzy uzyskali n/w rezultaty : Marcin Szraiber złoty medal w kategorii Masters M1 do 90 kg; Andrzej Juraszek srebrny medal w kategorii Masters M2 do 100 kg ; Mariusz Małkowski 7 miejsce w kategorii Open Mężczyzn do 110 kg; Krzysztof Halczyk srebrny medal w kategorii Masters M2 do 125 kg; Grzegorz Kantor złoty medal w kategorii Masters M3 do 140 kg. Gratulujemy !!! Zapraszamy do galerii.

29.12.2022 to dzień w którym kolejny raz rozgrywano Sylwestrowe Mistrzostwa Świebodzic w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W Mistrzostwach tych wystartowało pond 60 zawodniczek i zawodników głównie z Dolnego Śląska. Pomimo końca sezonu i szampańskich nastrojów w Mistrzostwach tych padło kilkanaście naprawdę dobrych wyników. Najlepszym zawodnikiem tych zawodów wygrywając kategorię OPEN mężczyzn z rekordem życiowym 215 kg okazał się nasz zawodnik Łukasz Gajdulewicz, a kategorię WETERAN 40+ wygrał również zawodnik Sudetów Andrzej Juraszek.  Dodać należy iż w tych Mistrzostwach Sekcja Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie wystartowała w składzie : Kamila Wyderska (wynik 65 kg) , Dariusz Oczkowski (wynik 125 kg), Domink Smoleń (wynik 122,5 kg), Łukasz Gajdulewicz (wynik 215 kg), Marcin Szraiber (wynik 175 kg), Mariusz Małkowski (wynik 160 kg), Andrzej Juraszek (wynik 180 kg), Krzysztof Halczyk (wynik 180 kg), Grzegorz Kantor (wynik 190 kg). Kończąc kolejny sezon startów dziękujemy naszym sponsorom, rodzinom , kibicom, oraz zaprzyjaźnionym zawodnikom , klubom sportowym i sekcjom za to że byliście z nami w tym sezonie startowym. Jednocześnie życzymy Wam wszystkiego dobrego w nowym 2023 roku.

W dniu 19.11.2022 w Żorach rozegrano Otwarty Puchar Polski GPC Bench Press. W zawodach tych wystartowała czołówka zawodników z naszego kraju , oraz zaproszeni goście zza granicy. I tym razem wśród uczestników nie zabrakło zawodników MLKS "SUDETY" Międzylesie, którzy zajęli n/w miejsca:

● Andrzej Juraszek - 2 miejsce w kat. wiekowej M1 do 100 kg , wynik 170 kg.

Krzysztof Halczyk - 1 miejsce w kat. wiek. M1 do 140 kg, oraz 2 miejsce w kat. wag. do 140 kg mężczyzn, wynik 177,5 kg.

Grzegorz Kantor - 1 miejsce w kat. Open Weteran M2, oraz 2 miejsce w kat. wag. plus 140 kg mężczyzn wynik 180 kg .

W dniach 05-06.XI.2022 roku w Złotoryii odbyły się koleje mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc. Tym razem były to Mistrzostwa Niepodleglej Polski. W zawodach tych wystartowało ponad 160 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Kolejny raz te Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym - w świetnej oprawie świetlnej, a muzycznie zawody uświetnił koncert zespołu Kobranocka. Startujący również wpisali się w poziom tych mistrzostw dysponując niejednokrotnie na sztangę ciężar ponad dwieście kilogramów. Na złotoryjskim pomoście wśród uczestników wystartowało siedmioro zawodników Sekcji Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie, którzy uzyskali następujące wyniki :

● Kamila WYDERSKA 4 miejsce w kategorii do 67,5 Kobiet wynik 60 kg.

● Łukasz GAJDULEWICZ 1 miejsce w kategorii OPEN MONSER POWER wynik 270 kg.

Marcin SZREIBER 7 miejsce w kategorii do 82,5 kg Senior wynik 160 kg.

Andrzej JURASZEK 5 miejsce w kategorii do 100 kg Masters MPF wynik 167,5 kg.

● Mariusz MAŁKOWSKI 11 miejsce w kategorii do 100 kg Senior wynik 165 kg.

Krzysztof HALCZYK 2 miejsce w kategorii do 140 kg Masters MPF wynik 175 kg.

Grzegorz KANTOR miejsce w kategorii Open Masters +50, oraz 3 miejsce w kat. powyżej 140 kg Senior wynik 185 kg.

 

 

W dniach 17-23 października 2022 roku w Słowackiej Trnavie odbyły się Mistrzostwa Świata Federacji GPC w Trójboju Siłowym. W Mistrzostwach tych na słowackim pomoście w trwającej tydzień rywalizacji uczestniczyło ponad 900 startujących sportowców z 32 państw. Mistrzostwa te stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym o czym mogą świadczyć osiągane wyniki - w tym rekordy Świata , Europy i Polski. Wśród licznej Reprezentacji Polski która wygrała drużynowo kategorię Wyciskania Sztangi Leżąc ( Bench Press) wystartowali również zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie w składzie : Piotr JURKIEWICZ, Andrzej JURASZEK, Krzysztof HALCZYK, Grzegorz KANTOR , którzy osiągnęli n/w wyniki :

- Piotr JURKIEWICZ brązowy medal w kategorii Masters M4 do 75 kg

- Andrzej JURASZEK srebrny medal w kategorii Masters M1 do 100 kg

- Krzysztof HALCZYK czwarte miejsce w kategorii Masters M2 do 140 kg

- Grzegorz KANTOR srebrny medal w kategorii Masters M3 powyżej 140 kg

Mistrzostwa te były również okazją do jubileuszu Grzegorza Kantora , bowiem był to setny start tego zawodnika w zawodach wyciskania sztangi leżąc, który zawodnik ten okrasił srebrnym medalem w kategorii wagowej ponad 140 kg Masters. 

Musimy podkreślić iż pomimo własnego wkładu finansowego zawodników start w tych Mistrzostwach byłby niemożliwy bez naszych sponsorów tj. Gmina Międzylesie; Zakład pozyskiwania i obróbki drewna s.c. KASPERSCY A.M. ; GPE DOLINA GRYKI Jerzy Kyś; LASY PAŃSTWOWE Nadleśnictwo Międzylesie , oraz nasz darczyńca najlepszej wody mineralnej na świecie STAROPOLANKA . WIELKIE DZIĘKI ZA WSPARCIE KLUBU SPORTOWEGO MLKS " SUDETY" Międzylesie. 

W dniu 01.10.2022 r zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych "SUDETY" Międzylesie z powodzeniem wystartowali w IV Pucharze Świdnickiego Dzika w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach tych wystartowało ponad pięćdziesięciu uczestników z całego kraju . Zawody te poprzedziły Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w Podnoszeniu ciężarów. Miejsca medalowe naszych zawodników. 

Kamila Wyderska- Srebro Open Kobiet wynik 60 kg;  Łukasz Gajdulewicz- Złoto w kat. do 90 kg ,oraz Srebro Open Mężczyzn wynik 200 kg ; Marcin Szraiber Brąz Open Masters wynik 177,5 kg

Pozostali zawodnicy uplasowali się poza podium Mariusz Małkowski (170 kg) , Krzysztof Halczyk ( 180 kg), Grzegorz Kantor ( 190 kg) 

Gratulujemy i zapraszamy do galerii. 

 

W dniach 29 czerwca - 3 lipca w czeskiej miejscowości Trutnov odbyły się Mistrzostwa Europy federacji GPC w Trójboju Siłowym,  Wyciskaniu Sztangi Leżąc, oraz Martwym Ciągu. W Mistrzostwach tych wystartowało blisko 600 zawodników z całej Europy. Nasz kraj, który wygrał klasyfikację drużynową tych Mistrzostw reprezentowało kilkudziesięciu polskich siłaczy, w tym sześciu zawodników klubu MLKS "SUDETY" Międzylesie, którzy indywidualnie zdobyli pięć medali : cztery złote i jeden srebrny,  oraz piąte miejsce. I tak: Piotr Jurkiewicz złoto w kat. do 75 kg Masters Marcin Szreiber srebro w kat. do 90 kg Masters Andrzej Juraszek złoto w kat. do 100 kg Masters Mariusz Małkowski 5 m. w kat.do 100 kg Open Krzysztof Halczyk złoto w kat. do 140 kg Masters Grzegorz Kantor złoto w kat. pow. 140 kg Masters.

 

 

Ciężkie maszyny i ciężka sztanga. Setki koni mechanicznych i ogrom adrenaliny. 

W dniu 18 czerwca 2022 roku w miejscowości Roztoki w ramach III Trójmorskiego Wilczego Zlotu rozegrano III Mistrzostwa Polski wśród Motocyklistów "Easy Rider". W Mistrzostwach  tych w kategorii Open Kobiet i czterech kategoriach wagowych mężczyzn wystartowało kilkunastu easy riderów. Błyszczące maszyny i kolejne dokładane do sztangi kilogramy robiły duże wrażenie.  Zresztą zobaczcie sami w galerii. 

Miło nam oznajmić iż w dniu 03 czerwca na uroczystej sesji rady miasta i gminy Międzylesie kolejny z naszych zawodników Krzysztof Halczyk otrzymał odznaczenie Zasłużony dla Miasta i Gminy Międzylesie. Przypomnijmy iż w roku 2015 odznaczenie to otrzymał inny nasz zawodnik Andrzej Juraszek. 

Spotkanie integracyjne - wiosna 2022

Kolejne z pozasportowych spotkań rodzin Teamu Bench Press "SUDETY" Międzylesie,  oraz zaproszonych gości. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, mega atmosferę i zabawę. Jako ciekawostkę dodam że wystrzelaliśmy ponad 10 tysięcy kulek paintballowych. 

 

W dniach 21-22 maja 2022  roku Wrocław gościł polskich siłaczy,  którzy rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Federacji WPC , oraz Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych RAW i EQ. W Mistrzostwach tych wystartowało blisko 220 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Team Bench Press "SUDETY" Międzylesie w tych Mistrzostwach reprezentowała szescioosobowa drużyna w składzie: 

Kamila Wyderska - III miejsce Open Kobiet (67 kg) Marcin Szreiber - III miejsce Masters M-1 do 82,5 kg (160 kg) Łukasz Gajdulewicz- IV miejsce Senior do 90 kg ( 182,5 kg) Andrzej Juraszek IV miejsce Masters M-1 do 100 kg ( 167,5 kg) Krzysztof Halczyk II miejsce Masters M-2 do 125,5 ( 177,5 kg) Grzegorz Kantor III miejsce Masters M-3 + 140 ( 180 kg) 

W dniu 30.04.2022 roku w Ząbkowicach Śląskich odbyły się już XVIII Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. To właśnie tego dnia do miasta Frankensteina zjechało z kilkunastu miast Polski ponad sześćdziesięciu zawodników którzy rywalizowali na ząbkowickim pomoście. W mistrzostwach tych na zaproszenie organizatora wystartowała również ekipa teamu Benchpress SUDETY Międzylesie uzyskując n/w wyniki : 

Kamila Wyderska IV miejsce w kategorii Open Kobiet wynik 65 kg. Marcin Szreiber  IV miejsce w kategorii do 82,5 wynik 167,5 kg. Łukasz Gajdulewicz III miejsce w kategorii do 90 kg wynik 182,5 kg. Andrzej Juraszek  IV miejsce w kategorii do 100 kg wynik 170 kg. Mariusz Małkowski  IV miejsce w kategorii 110 kg wynik 165 kg. Grzegorz Kantor  II miejsce w kategorii ponad 125 kg wynik 185 kg. Krzysztof Halczyk III miejsce w kategorii ponad 125 kg wynik 172,5 kg.

Drużynowo - III miejsce MLKS SUDETY Międzylesie wynik 505 pkt Wilks'a. 

Dziękujemy kapitule za nominację, oraz przyznanie prestiżowej nagrody 🌹.
 " W piątek, 8 kwietnia br. w Auli im. Arnoszta z Pardubic w Liceum Ogólnokształcącym w Kłodzku, rozdane zostały doroczne nagrody Starosty Kłodzkiego „Róże Kłodzkie 2021”. W obecności całego zarządu powiatu kłodzkiego, radnych powiatowych, burmistrzów oraz zaproszonych gości wręczono statuetki osobom, organizacjom i instytucjom za ich szczególne osiągnięcia w 2021 roku.
   W kategorii Sport laureatem Róży Kłodzkiej został Klub MLKS „Sudety” Międzylesie – "Sekcja Sportów Siłowych".
Nagrodę w imieniu zawodników Sekcji Sportów Siłowych odebrał Prezes Klubu " SUDETY " Międzylesie Andrzej Dudek.
Foto : doba.pl

W dniach 06-09.04.2022 w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym federacji XPC.             W mistrzostwach tych wystartowało ponad 400 zawodników z 15 krajów, a wśród nich reprezentując nasz kraj, oraz klub sportowy MLKS "SUDETY" Międzylesie dwójka naszych zawodników , którzy uzyskali wyniki :

Andrzej Juraszek brązowy medal w kategorii MASTERS 40-49 do 100 kg - wynik 167,5 kg                         Grzegorz Kantor  srebrny medal w kategorii MASTERS 50-59 ponad 140 kg - wynik 182,5 kg.                                                                 

 

W dniu 29 grudnia 2021 roku w Świebodzicach odbyły się cykliczne Sylwestrowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody te zwykle kończą sezon startowy w każdym roku, zatem są one dobrą okazją do poświątecznego spotkania się wieczorową porą w gronie zawodników. Są również okazją do startu, dobrej zabawy i podsumowań. W Mistrzostwach tych jak zwykle wystartowała bardzo liczna grupa uczestników, a wśród nich w mocnym składzie " zgarniając przysłowiowy " worek medali" pojawiła się ekipa ' BENCH PRESS" SUDETY Międzylesie . Skład naszego teamu : Kamila Wyderska, Marta SZERIBER, Agnieszka KAWKA , Dominik SMOLEŃ, Marcin SZREIBER , Mariusz MAŁKOWSKI, Andrzej KACHEL, Łukasz GAJDULEWICZ, Norbert WYBRANIEC, Fabian WYBRANIEC, Daniel SOBOLEWSKI, Andrzej JURASZEK, Krzysztof HALCZYK, Grzegorz KANTOR. 

W związku z tym iż kończy się rok 2021, a zaczyna nowy 2022 składamy wszystkim życzenia, zdrowia i wszelkiej pomyślności w nowym 2022 roku . 

Złotoryja gościła polskich siłaczy

W dniach 06-07 listopada 2021 roku w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Polski Federacji WRP w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W Mistrzostwach tych wystartowało ponad stu zawodników i zawodniczek reprezentujących kluby sportowe z całej Polski. W oprawie koncertu muzyki rokowej,  laserów , oraz dużych ciężarów rywalizacja wyglądała bardzo imponująco zarówno dla zawodników, jak i licznie przybyłych kibiców. Team Bench Press "SUDETY" Międzylesie w Złotoryi zdobył trzy medale , a wystartował w składzie : Kamila WYDERSKA, Łukasz GAJDULEWICZ, Marcin SZREIBER, Andrzej JURASZEK, Krzysztof HALCZYK, Grzegorz KANTOR. 

Kolejne udane Mistrzostwa 

W dniach 18-24 października w hali MOSiR w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Świata federacji GPC w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W Mistrzostwach tych wystartowało ponad sześćset zawodniczek i zawodników z 30 krajów. W Mistrzostwach tych reprezentując nasz kraj bardzo dobrze wystartowali zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych " Bench Press" klubu sportowego "SUDETY MIĘDZYLESIE", którzy uplasowali się na medalowych miejscach . Kamila WYDERSKA srebrny medal w kategorii kobiet do 67,5 kg, Andrzej JURASZEK brązowy medal w kategorii masters 40-44 do 100 kg, Krzysztof HALCZYK brązowy medal w kategorii masters 45-49 do 140 kg, Grzegorz KANTOR złoty medal w kategorii masters 45-49 w kategorii ponad 140 kg .

Nasi w Ząbkowicach

W dniu 06.06.2021 r już po raz siedemnasty w Ząbkowicach Śląskich odbyły się mistrzostwa tego miasta w wyciskaniu sztangi leżąc. W mistrzostwach tych wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całego kraju. I tym razem team Siłaczy Międzylesie reprezentowało kilku zawodników , a dwóch z nich uplasowało się na podium. Marcin Szreiber 3 miejsce z wynikiem 165 kg w kategorii wagowej do 82,5 kg , Grzegorz Kantor 2 miejsce z wynikiem 187,5 kg w kategorii wagowej +125 kg. 

Trzy złote medale naszych zawodników !!!

W dniach 14-18.04.2021 Pabianice były gospodarzem Mistrzostw Świata Federacji WPA w Trójboju Siłowym , oraz Wyciskaniu Sztangi Leżąc . W mistrzostwach tych wystartowało blisko 750 zawodników z 18 krajów. Nasz klub, oraz nasz kraj w tych Mistrzostwach reprezentowali :

Krzysztof HALCZYK - złoto w kategorii OPEN do 140 kg RAW TESTED DYWIZION,

                                    - złoto w kategorii do 140 kg MASTERS 45-49 RAW TESTED DYWIZION   

Grzegorz KANTOR   - złoto w kategorii do 140 kg MASTERS 50-54 RAW TESTED DIWIZION

Z wielkim smutkiem żegnamy naszego kolegę, partnera treningowego, zawodnika wyciskania sztangi leżąc i trójboju siłowego Patryka Kozieła. Za wcześnie odszedłeś kolego. Będziemy pamiętać . Pokój jego duszy.   

                           

W dniach 22-24.10. br. na obiektach wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się Mistrzostwa Polski federacji WPC w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W Mistrzostwach tych wystartowała czołówka Polskich siłaczy w tym zawodnicy klubu sportowego " SUDETY " Międzylesie. Wyniki naszych zawodników: Kamila Wyderska wynik 62,5 kg. 3 miejsce w kategorii Kobiet. Marcin Szreiber wynik 155 kg. 5 miejsce w kategorii do 82,5 kg Submasters. Łukasz Gajdulewicz wynik 165 kg. 11 miejsce w kategorii wagowej do 100 kg Senior. Podziękowania dla Norbert Wybraniec za pomoc techniczną przy starcie naszych zawodników. Gratulujemy.

Cztery brązowe medale zakończonych na Słowacji Mistrzostw Europy GPC padły łupem naszych zawodników.
Mistrzostwa Europy GPC Federation Słowacja Trnava 2020 z kilku powodów niewątpliwie przejdą do historii  ????.              W czempionacie tym wystartowało ponad 550 zawodników, a wśród nich zawodnicy KS Bench Press "SUDETY" Międzylesie. Miejsca naszych: Patryk Hajduk brązowy medal w kategorii junior do 90 kg wynik 150 kg.  Andrzej Juraszek brązowy medal w kategorii Masters do 100 kg wynik 170 kg . Grzegorz Kantor brązowy medal w kategorii Masters do 140 kg, wynik 165 kg. Krzysztof Halczyk brązowy medal kat do 140 kg OPEN wynik 182,5 kg. Start w tych Mistrzostwach nie należał do najłatwiejszych, gdyż w noc poprzedzającą start w hotelu gdzie mieszkali reprezentanci Polski krótko po północy ogłoszono alarm bombowy. Zawodnikom i działaczom zezwolono na powrót do swych łóżek po kilku godzinach działania służb. Te wydarzenia sprawiły, że zdobyte przez naszych zawodników brązowe krążki cieszą podwójnie.     (zapraszamy do galerii, oraz naszego Facebboka)
 
 
Mistrzostwa Europy XPC Federation Siedlce 2020.
W dniu 29.08.2020 w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Europy XPC Federation  w Trójboju Siłowym, oraz Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W imprezie tej udział wzięło ponad 200 zawodników z całej Europy, a wśród nich reprezentując tak zarówno nasz kraj, jak i rodzimy klub sportowy "SUDETY" wystartowali nasi zawodnicy.  Mistrzostwa zostały rozegrane na wysokim poziomie sportowym, sędziowskim i organizacyjnym z zachowaniem rygorów dot. Covid 19. 
Miejsca naszych zawodników :
Kamila Wyderska kategoria OPEN JUNIOR Kobiet złoty medal wynik 60 kg.
Łukasz Gajdulewicz kategoria wagowa JUNIOR do 100 kg złoty medal wynik 175 kg.
Patryk Hajduk kategoria wagowa JUNIOR do 90 kg złoty medal wynik 150 kg.
Marcin Szraiber kategoria MASTERS do 82,5 kg srebrny medal wynik 152,5 kg.
Piotr Jurkiewicz kategoria MASTERS II do 82,5 kg srebrny medal wynik 110 kg.
Andrzej Juraszek kategoria MASTERS do 100 kg złoty medal wynik 167,5 kg.
Andrzej Dudek kategoria MASTARS do 110 kg - podejścia niezaliczone przez sędziów. ( błędy techniczne) .
Krzysztof Halczyk kategoria MASTERS do 140 kg srebrny medal, oraz zloty medal kategoria MPF (służby mundurowe) wynik 182,5 kg. 
Grzegorz Kantor kategoria MASTERS do 140 kg brązowy medal wynik 170 kg. 
( zapraszamy do galerii, oraz naszego Facebboka )
 
Dziękujemy OSP Międzylesie za nominację do #GaszynChallenge.
Siłacze Miedzylesie zadanie wykonali .
Do podjęcia wyzwania nominujemy:
- Rowerową Koronę Międzylesia
- Sekcję Piłki Nożnej "ORLE" Międzylesie
- Skansen Pożarniczy Smreczyna
Ideą tego eventu jest zbiórka pieniędzy dla chorej Mii. Zachęcamy wszystkich do dokonywania chociażby symbolicznych wpłat pod poniższym linkiem.
Zadanie jest proste, nominowani muszą wykonać 10 pompek, nagrać film i umieścić go na swojej stronie.
Jeśli nominowani nie wykonają zadania wpłacają 10zł, jeśli wykonają to 5zł na konto malutkiej Mii z poniższego linku.
Czas na wykonanie to 48h.
DO BOJU!   ( zapraszamy do galerii, oraz naszego Facebboka)
   
 

Świebodzickie Sylwestrowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc zamknęły tegoroczny kalendarz startów zawodników naszej sekcji na pomostach krajowych i zagranicznych. Zawody te były dobrą okazją do podsumowania startów w kończącym się 2019 roku. Były też okazją do debiutu dwóch nowych zawodników naszej Sekcji. Tym samym dziękujemy tym wszystkim którzy byli z nami w 2019 roku. Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Międzylesie, naszym Sponsorom, Kibicom, oraz wszystkim trenującym w naszej klubowej siłowni, do której oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych którzy mieli by chęć potrenować. Do zobaczenia w nowym sezonie startowym 2020.     ( zobacz zakładki: wyniki, galeria )

 4 złote medale Mistrzostw Europy WPA 2019 jadą do Międzylesia           

                                              ????????????????

Andrzej Juraszek złoty medal w kategorii Masters gr.1, Patryk Hajduk złoty medal w kategorii Junior do kat 23, Krzysztof Halczyk złoty medal w kategorii Masters gr.1, Grzegorz Kantor zloty metal w kategorii Masters gr.2. Dodatkowo All Mastres Andrzej Juraszek srebrny medal, Grzegorz Kantor brązowy medal. A co najbardziej cieszy medale zdobyte w Dywizjon RAW Doping Tested ????????????. foto Krzysztof Wieczorek - dziękujemy.

Pabianice 21-24.11.2019 r - to właśnie tu rozgrywane są Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym federacji WPA. Do hali pabianickiego MOSiR zjechali najlepsi siłacze z 20 krajów Europy, między innymi z Hiszpanii, Irlandii, Słowacji, Czech, Norwegii, Holandii, Albani, Ukrainy, Węgier,Białorusi, Włoch, Niemiec, Rosji, Gruzji i Armenii. Oczywiście w mistrzostwach tych startuje też bardzo mocna reprezentacja Polski, a lista zgłoszeń zawiera ponad 450 uczestników. Mistrzostwa Startego Kontynentu są również dobrą okazją do wielu spotkań utalentowanych zawodników w tym rekordzistów Europy i świata. Zawody rozgrywane są w trzech konkurencjach tj : przysiadzie, wyciskaniu sztangi leżąc, oraz martwym ciągu. O tytuły mistrzowskie walczą kobiety i mężczyźni. Co ważne Federacja WPA daje możliwość rywalizacji w dwóch głównych kategoriach. Kategorii "Amator" w której mogą być przeprowadzone badania ANTYDOPINGOWE , oraz "PRO" gdzie takie badania nie są przeprowadzane. W mistrzostwach tych startuje czwórka zawodników naszego klubu sportowego MLKS "SUDETY" Międzylesie w składzie: Andrzej Juraszek kategoria Mastres, Patryk Hajduk kategoria Junior, Krzysztof Halczyk kategoria Mastres, oraz Grzegorz Kantor kategoria Mastres. Nasi zawodnicy startują w grupie "Amator" w której istnieje możliwość obowiązku poddania się badaniom antydopingowym. 

Mamy dwa medale Mistrzostw Świata !!!

Mistrzostwa Świata GPC Nove Zamky Słowacja 2019 za nami. To były dla nas bardzo udane Mistrzostwa. W czempionacie tym wystartowało ponad 960 zawodniczek i zawodników z 32 krajów. Nasz kraj , oraz rodzimy klub sportowy MLKS " SUDETY" Międzylesie reprezentowało trzech zawodników, wszyscy kategorii Masters : Andrzej Juraszek, Krzysztof Halczyk i Grzegorz Kantor.  Do domu wracamy z dwoma medalami ( złoto i brąz, oraz VI miejscem. Dziękujemy naszym sponsorom UMiG Międzylesie ABC Międzylesie , Monster Power , Dolina Gryki Międzylesie. Kolejne zawody już 22  listopada - tym razem Mistrzostwa Europy WPA. ( zapraszamy do galerii )


W dniu 21.09.2019 w Luboniu odbył się IX Puchar Polski NO GI JIU JITSU. Już przywykliśmy że zawodnicy naszej Sekcji Sportów Siłowych " SUDETY" Międzylesie w przerwach pomiędzy startami na pomostach powerliftingowych odnajdują się równych innych dyscyplinach sportowych z powodzeniem w nich startując. Tak więc tym razem po kulturystyce Patryka Hajduka przyszła kolej na sporty uderzane i brazylijskie JIU JITSU w wykonaniu Daniela Sobolewskiego ( kat. wag. do 91,5 kg), oraz Dariusza Oczkowskiego (kat.wag. 73,5 kg), którzy pod egidą klubu sportowego Lwy Kłodzko wystartowali w kategorii białych pasów w tej imprezie kończąc swe zmagania na pierwszej rundzie startów. Warto zaznaczyć również że w tych zawodach wystartował trzeci międzylesianin Michał Zawojski który w swej kategorii wagowej do 79,5 kg wywalczył złoty medal i Puchar Polski. Dla wszystkich Wielkie Gratulacje !!! Kolejny start naszych  w  sportach walki to październikowy Octopus Cup Łódź. Życzymy powodzenia .

W dniu 30.08.2019 w USA zmarł nasz klubowy Kolega Andrzej Mokry. Andrzej był wieloletnim zawodnikiem Klubu MLKS "Sudety" Międzylesie. Andrzej wspierał drużynę piłki nożnej, jednak szczególne - wieloletnie upodobanie miał do sportów siłowych i kulturystyki. Będziemy wspominać Andrzeja jako dobrego kolegę, na którym zawsze można było polegać, oraz jako sympatycznego i uśmiechniętego człowieka. Z wyrazami smutku i ubolewania składamy kondolencje całej rodzinie zmarłego Andrzeja.

Andrzeju "Jaśku" ... będziemy pamiętać ???????????? ????

Prezes, Zarząd oraz wszyscy zawodnicy Klubu MLKS "Sudety" Międzylesie. ...

W dniach 21-22.06.2019 r w miejscowości Smreczyna w ramach Wilczego Zlotu odbyły się I Mistrzostwa Polski Motocyklistów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach tych wystartowali uczestnicy zlotu z kraju i zza granicy. Współorganizatorem tych Mistrzostw był UMiG Międzylesie, oraz AUTOMOBILKLUB ZIEMI KŁODZKIEJ.  Mistrzostwa odbyły się w przyjaznej i wesołej atmosferze przy bardzo licznym udziale reprezentantek płci pięknej . Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został reprezentujący klub sportowy "SUDETY" Międzylesie Łukasz Gajdulewicz, który uzyskał największą ilość punktów wyciskając sztangę ważącą 200 kilogramów. Gratulujemy . Do zobaczenia za rok. 

Zapraszamy do galerii .

    Potrójne Mistrzostwo Europy zawodników MLKS "SUDETY" Międzylesie !!!

W dniach 17- 22.06.2019 roku w niemieckiej miejscowości Frauenau odbyły się Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc Federacji WUAP. W Mistrzostwach tych reprezentując nasz kraj wystartowało trzech zawodników Sekcji Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie : Piotr JURKIEWICZ, Krzysztof HALCZYK, Grzegorz KANTOR,  którzy w swych kategoriach wagowych i wiekowych zdobyli trzy tytuły Mistrza Europy Federacji WUAP na rok 2019 .

Zapraszamy do galerii. 

W dniach 24-26.05.2019 r Dolnośląski Wrocław gościł zawodniczki i zawodników zmagających się w I Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W Mistrzostwach tych wystartowało ponad 180 zawodników reprezentujących wszystkie rodzaje służb mundurowych i sił zbrojnych. Wśród nich nie zabrakło zawodników Sekcji Sportów Siłowych MLKS "SUDETY" Międzylesie, którzy w tym czempionacie reprezentowali Straż Graniczną RP. I tak : Andrzej Juraszek ( Straż Graniczna RP) uzyskał wynik 170 kg , Krzysztof Halczyk ( Straż Graniczna RP, International Police Association, który uzyskał wynik 180 kg.  W klasyfikacji narodów 1 miejsce uzyskała reprezentacja POLSKI, która wyprzedziła reprezentację USA . 

Zapraszamy do galerii . 

W sobotę 18 maja 2019 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się połączone imprezy III Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz XV Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn i Kobiet. Zawody miały na celu uczczenie pamięci Wojciecha Jastrzębia – podoficera Służby Więziennej, wieloletniego funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Na pomoście stanęło łącznie ponad 60 zawodników oraz zawodniczek, którzy przyjechali do Dzierżoniowa z różnych części naszego kraju m.in. z Katowic, Rzeszowa, Giżycka, Suwałk, Szczecinka oraz Międzylesia.

O godzinie 8:00 rozpoczęło się ważenie zawodników, zaś po jego zakończeniu po godzinie 10:00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie zawodów. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły panie w kategorii OPEN. Następnie wraz z kolejnymi kategoriami wagowymi rosły ciężary podnoszone przez zawodników. Największym ciężarem podniesionym podczas sobotniej rywalizacji było 250 kg.

W mistrzostwach tych z powodzeniem wystartowali zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych " SUDETY" Międzylesie , którzy w składzie : Marcin Szreiber, Łukasz Gajdulewicz, Andrzej Juraszek, Krzysztof Król, Grzegorz Kantor wywalczyli kilka medali w tym tych z najcenniejszego kruszcu. 

W Mistrzostwach Dzierżoniowa zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w poszczególnych kategoriach, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci odżywek i suplementów diety, puchary i dyplomy ufundowane przez Miasto Dzierżoniów. Natomiast w Pucharze Polski zawodnicy, w zależności od zajętego miejsca, otrzymywali nagrody finansowe lub rzeczowe, a także puchary i dyplomy ufundowane przez Miasto Dzierżoniów, Areszt Śledczy w Świdnicy, Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przy Areszcie Śledczym w Świdnicy oraz firmę DIALTECH.

Zapraszamy do galerii. 

stat4u