W dniu 17 listopada 2018 w Złotoryi odbył się Puchar Świata Federacji WRP w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Impreza ta zgromadziła blisko dwustu zawodników w tym pond dwadzieścia kobiet. Rywalizacja w  złotoryjskim domu kultury rozpoczęła się już od wczesnych godzin porannych, a zakończyła grubo po północy już 18 listopada. W Pucharze tym wystartowała czteroosobowa reprezentacja klubu MLKS "SUDETY" Międzylesie w składzie Patryk Hajduk, Andrzej Juraszek, Krzysztof Halczyk i Grzegorz Kantor. Oto krótka relacja z występu naszych zawodników: 

Godz. 15.35 Patryk Hajduk na pomoście... bez problemu wyciska 160 kg. Następnie zmaga się ze sztangą o wadze 175 kg - ciężar wyciśnięty ale niestety palą się czerwone światła sceniczne co oznacza że sędziowie w związku z błędami technicznymi nie zaliczają dwukrotnie tego podejścia. Tym samym Patryk kończy tylko z wynikiem 160 kg , a siły było na dużo więcej... Godz. 16.20 na pomost wkracza Andrzej Juraszek i pierwsze podejście pod ciężar 170 kg który wędruje do góry bez żadnego problemu ... Godz 16.40 Andrzej dysponuje na sztangę 175 kg i znów bez problemu podejście to zostaje zaliczone ...  Trzecie podejście i tym razem 177.5 kg również idzie w górę. Wszystko na zielono. Bardzo dobry występ naszego zawodnika.  Zawody trwają i trwają , w końcu na pomoście musi się pojawić blisko dwustu zawodników , a na to ... zważając na fakt że każdy z nich ma do dyspozycji po trzy podejścia do ciężaru ...  trzeba trochę czasu . Tak więc czekamy na wagi ciężkie. Przenosimy się do godziny 21.30 bo właśnie swe boje Pucharowe teraz rozpoczynają zawodnicy wagi ciężkiej.  Na pomost wkracza trzykrotnie Krzysztof Halczyk który to kolejno zalicza 175 i 180 kg , następnie dysponuje 182,5 kg , ale tym razem sztanga o wadze 182,5 kg okazuje się być trochę za ciężka i Krzysztof kończy swój start z wynikiem 180 kg. Na koniec dnia, bo już zdrowo po godzinie 22.00 a raczej przed 23.00 na pomost wkracza Grzegorz Kantor który wyciska 182,5 kg . Po tym Grzegorz dysponuje 190 kg i również zalicza ten ciężar. Z trzeciego podejścia Grzegorz rezygnuje. Tym samym Puchar Świata przechodzi do historii. 

Bardzo DZIĘKUJEMY za  Wasz doping i bardzo ciepłe słowa kierowane do nas zarówno podczas trwania zawodów jak i już po nich ...

Dziękujemy bardzo UMiG Międzylesie, oraz naszym SPONSOROM  bez których pomocy nie dalibyśmy rady wystartować w tym roku w tylu prestiżowych i drogich imprezach. Noszenie Waszych logotypów na naszych strojach sportowych to istna przyjemność.

Dziękujemy też organizatorom za zaproszenie nas do udziału w tym Pucharze i gratulujemy zorganizowania tak dużej i prestiżowej imprezy.

Tym samym kończymy międzynarodowy sezon startowy 2018. 

stat4u