05.06.2016 - tego dnia przy pięknej słonecznej pogodzie Bytom gościł siłaczy z całej Polski, gdyż tu właśnie w hali Skarpy zostały rozegrane kolejne - bo już IV Mistrzostwa Bytomia w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW. Zawody te ponownie stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. W mistrzostwach tych wystartowało ponad 70 zawodników. Jak zwykle w Bytomiu nie zabrakło zawodników Sekcji Sportów Siłowych " Bench Press SUDETY " Międzylesie. Medale w swych kategoriach zdobyli: Andrzej Juraszek srebrny medal w kategorii Senior do 90 kg wynik 175 kg, Marcin Szreiber srebrny medal w kategorii Senior do 75 kg wynik 145 kg, Łukasz Gajdulewicz srebrny medal w kategorii Osób Niepełnosprawnych + 75 kg wynik 157.5 kg, Grzegorz Kantor brązowy medal w kategorii Senior + 140 kg wynik 180 kg. Poza podium uplasowali się : Michał Zygmunt 5 miejsce w kategorii Senior do 75 kg wynik 132.5 kg, Patryk Hajduk 5 miejsce w kategorii Junior do lat 23 Open wynik 170 kg. Łukasz Gajdulewicz 6 miejsce w kategorii Junior do lat 23 Open wynik 170 kg. Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników, a organizatorom dziękujemy za super zawody.