W dniach 11-12 listopada 2023 r w Złotoryii odbyły się koleje Mistrzostwa Niepodleglej Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc,  oraz Martwym Ciągu. I tym razem organizator Andrzej Kocyła stanoł na wysokości zadania organizując naprawdę fajne zawody, które okrasiły pokazy sportowe, oraz koncert legendarnej grupy z lat 80 - tych ubiegłego stulecia "Kolaboranci". Pod względem sportowym Mistrzostwa te również miały wysoki poziom zarówno w wyciskaniu klasycznym jak i kategorii MONSTER, w której to nasz zawodnik Łukasz Gajdulewicz wynikiem 310 kg wygrał klasyfikację OPEN Mężczyzn. Dodatkowo z naszych zawodników miejsca na podium zdobyli : Kamila Wyderska 3 miejsce kategorii do 67,5 kg OPEN Kobiet z wynikiem 70 kg, oraz Grzegorz Kantor który uplasował się na dobrym drugim miejscu w kategorii Open Masters 50-60 lat z wynikiem 170 kg. Reszta naszych zawodników: Oskar Jasiński ( 100 kg) , Mariusz Małkowski (170 kg) , oraz Krzysztof Halczyk ( 167,5 kg) w swych kategoriach uplasowali się poza podium.  Co ciekawe w dwudniowych Mistrzostwach wystartowało grubo ponad dwustu zawodników i zawodniczek, przez co ostatnie kategorie wyciskania sztangi byly rozgrywane długo już po północy kolejnego dnia.  Gratulujemy i zapraszamy do galerii.